DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI - Deklaracja dostępności - Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu (KPP w Olkuszu) zapewnia dostępność na swojej stronie BIP zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony olkusz.bip.policja.gov.pl

Data publikacji strony internetowej:

Data ostatniej dużej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Strona BIP KPP w Olkuszu jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i włączeń wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • niektóre dokumenty, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, nie zawierają elementów wymaganych ustawą;
  • niektóre dokumenty PDF nie są odczytywane prze programy dla osób niewidzących;
  • niektóre materiały multimedialne nie posiadają autodyskrypcji.

Treści nieobjęte przepisami – wyłączenia

  • niektóre dokumenty opublikowane przed wejściem w życie ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 roku nie są dostępne cyfrowo. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich w formie dostępnej, skontaktuj się z nami. Dane kontaktowe znajdziesz w dalszej treści deklaracji
  • na stronie mogą znajdować się treści, które nie zostały przez nas przygotowane i mogą być niedostępne cyfrowo.

Przygotowanie deklaracji

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).

Skróty klawiszowe

Na stronie BIP można skorzystać ze standardowych skrótów klawiszowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Problemy z dostępnością strony internetowej można zgłosić do komisarz Katarzyny Matras na adres email: Katarzyna.Matras1@olkusz.policja.gov.pl bądź pod numerem telefonu: 47 83 25 233.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementów

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy

Jeżeli chcesz zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej przejdź do:

Wniosek o zapewnienie dostępności

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym podając nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę

Możesz także zgłosić skargę, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej

Skargę możesz złożyć listownie lub mailem.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej spawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu - ul. Jana Pawła II 25, Olkusz

Ze względu na specyfikę zadań Policji wizyty osób w Komendzie najczęściej mają charakter umówiony i osobie postronnej podczas pobytu zazwyczaj towarzyszy policjant/ka lub pracownik/czka cywilny. Skontaktowanie się przed wizytą pozwala na określenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poinformowanie o udogodnieniach i ograniczeniach oraz ustalenie zasad poruszania się i załatwiania sprawy, w tym przedstawienie szczegółowych informacji o dostępności architektonicznej oraz zakres pomocy, która może zostać udzielona. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie pomieszczenia Komendy są udostępnione dla osób postronnych.


Rozwiązanie 1. – przyjazd/przyjście bez umówienia

W pierwszej kolejności trzeba udać się na recepcję znajdującą się na wprost automatycznego wejścia (na parterze), wewnątrz budynku.

Kolejno na recepcji pracownik wstępnie rozpozna sprawę, a następnie poprosi osobę, która zajmie się dalszym załatwieniem sprawy, w tym asystą podczas wizyty


Rozwiązanie 2. – umówienie wizyty

Na wizytę można się umówić telefonicznie, dzwoniąc na numer 47 83 25 200, pisząc na adres sekretariat.komendanta@olkusz.policja.gov.pl bądź do policjanta/pracownika zajmującego się przedmiotową tematyką lub sprawą.

Na teren Komendy wjeżdża się od ulicy Jana Pawła II. Przed budynkiem znajduje się wydzielone stanowisko parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek Komendy wyposażony jest w szeroki podjazd, przystosowany dla wózków inwalidzkich. Nie posiada on przeszkód w postaci progów.

  • budynek jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – podjazd, drzwi automatyczne wejściowe, winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dostosowane niektóre toalety;
  • schody wyposażone są w poręcze;
  • w budynku nie jest wyposażony w tyflomapy;
  • w budynku znajduje się pętla indukcyjna;
  • pomieszczenia w budynku oznaczone są tabliczkami;
  • na terenie Komendy nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące;
  • w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a;
  • osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym i psem przewodnikiem;
  • w budynku znajduje się winda wyposażona w przyciski w alfabecie brajla, brak jest komunikatów głosowych.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W jednostce można skorzystać z pomocy tłumacza polskiego języka migowego i systemu języka migowego.

Jeśli chcesz skorzystać z bezpłatnej usługi tłumacza języka migowego przejdź do: Informacje dla osób niesłyszących

W Komendzie mamy również możliwość połączenia się z tłumaczem polskiego języka migowego online.

W recepcji znajduje się przenośna pętla indukcyjna

Komisariat Policji w Kluczach - ul. Zawierciańska 18a, Klucze

Ze względu na specyfikę zadań Policji wizyty osób w Komisariacie najczęściej mają charakter umówiony i osobie postronnej podczas pobytu zazwyczaj towarzyszy policjant/ka lub pracownik/czka cywilny. Skontaktowanie się przed wizytą pozwala na określenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poinformowanie o udogodnieniach i ograniczeniach oraz ustalenie zasad poruszania się i załatwiania sprawy, w tym przedstawienie szczegółowych informacji o dostępności architektonicznej oraz zakres pomocy, która może zostać udzielona. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie pomieszczenia Komisariatu są udostępnione dla osób postronnych.

Na teren Komisariatu wjeżdża się od ulicy Zawierciańskiej. Przed budynkiem znajduje się wydzielone stanowisko parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek Komisariatu wyposażony jest w szeroki podjazd, przystosowany dla wózków inwalidzkich. Nie posiada on przeszkód w postaci progów. W budynku brak jest całodobowej służby oficera dyżurnego oraz pracownika recepcji. Budynek czynny jest od godziny 8.00 do 16.00. Po godzinie 16.00 petenci dokonują zgłoszeń telefonicznie do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Komisariat Policji w Wolbromiu - ul. Krakowska 17, Wolbrom

Służba Dyżurna całodobowa. Ze względu na specyfikę zadań Policji wizyty osób w Komisariacie najczęściej mają charakter umówiony i osobie postronnej podczas pobytu zazwyczaj towarzyszy policjant/ka lub pracownik/czka cywilny. Skontaktowanie się przed wizytą pozwala na określenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poinformowanie o udogodnieniach i ograniczeniach oraz ustalenie zasad poruszania się i załatwiania sprawy, w tym przedstawienie szczegółowych informacji o dostępności architektonicznej oraz zakres pomocy, która może zostać udzielona. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie pomieszczenia Komisariatu są udostępnione dla osób postronnych.

Na teren Komisariatu wjeżdża się od ulicy Krakowskiej. Przed budynkiem nie znajduje się wydzielone stanowisko parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek Komisariatu wyposażony jest w podjazd, przystosowany dla wózków inwalidzkich. Nie posiada on przeszkód w postaci progów.

Komisariat Policji w Bukownie - ul. Zwycięstwa 10, Bukowno

Służba Dyżurna całodobowa. Ze względu na specyfikę zadań Policji wizyty osób w Komisariacie najczęściej mają charakter umówiony i osobie postronnej podczas pobytu zazwyczaj towarzyszy policjant/ka lub pracownik/czka cywilny. Skontaktowanie się przed wizytą pozwala na określenie potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poinformowanie o udogodnieniach i ograniczeniach oraz ustalenie zasad poruszania się i załatwiania sprawy, w tym przedstawienie szczegółowych informacji o dostępności architektonicznej oraz zakres pomocy, która może zostać udzielona. Należy zaznaczyć, że nie wszystkie pomieszczenia Komisariatu są udostępnione dla osób postronnych.

Na teren Komisariatu wjeżdża się od ulicy Zwycięstwa. Przed budynkiem nie znajduje się wydzielone stanowisko parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu funkcję koordynatora do spraw zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami pełni:

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu komisarz Katarzyna Matras, adres poczty elektronicznej: Katarzyna.Matras1@malopolska.policja.gov.pl. Kontaktować można się także, dzwoniąc na numer telefonu: 47 83 25 233.

  • budynek częściowo jest o przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – brak podjazdu dla wózków inwalidzkich, drzwi wejściowe otwierane przez interesanta;
  • toaleta nie spełnia wymogów dla osób ze szczególnymi potrzebami, brak systemu alarmowania;
  • brak stanowiska parkingowego przed budynkiem dla osób z niepełnosprawnościami;
  • schody wyposażone są w poręcze;
  • budynek nie jest wyposażony w tyflomapy;
  • brak tablicy informacyjnej z opisem pomieszczeń;
  • brak windy w budynku;
  • brak urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące;
  • brak oznaczeń w alfabecie Braille'a;
  • osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym i psem przewodnikiem;
  • budynek częściowo przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – podjazd, drzwi wejściowe, otwierane przez interesanta;
  • toaleta nie spełnia wymogów dla osób ze szczególnymi potrzebami, brak systemu alarmowania;
  • schody wyposażone są w poręcze;
  • w budynku nie jest wyposażony w tyflomapy;
  • brak tablicy informacyjnej z opisem pomieszczeń;
  • w głównym holu znajduje się tablica informacyjna z opisem pomieszczeń;
  • brak urządzeń dźwiękowych naprowadzających osoby niewidome i słabowidzące;
  • brak oznaczeń w alfabecie Braille'a;
  • osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym i psem przewodnikiem;
  • brak windy.
  • budynek jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami – podjazd, szerokie drzwi wejściowe, otwierane przez pracownika, dostosowane toalety, w których brak jest systemu alarmowania;
  • schody wyposażone są w poręcze;
  • w budynku nie jest wyposażony w tyflomapy;
  • na parterze w budynku znajduje się pomieszczenie z oknem podawczym wyposażone w głośnik;
  • w głównym holu znajduje się tablica informacyjna z opisem pomieszczeń;
  • pomieszczenia w budynku oznaczone są tabliczkami;
  • na terenie Komisariatu nie są zainstalowane urządzenia dźwiękowe naprowadzające osoby niewidome i słabowidzące;
  • w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a;
  • osoby niewidome oraz słabowidzące mają prawo wstępu do obiektu wraz z psem asystującym i psem przewodnikiem;
  • w budynku nie znajduje się winda.

Pliki do pobrania

Metryczka

Data publikacji : 15.09.2022
Data modyfikacji : 31.03.2025
Podmiot udostępniający informację:
Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Katarzyna Matras
Osoba udostępniająca informację:
Katarzyna Matras Jednoosobowe stanowisko ds. prasowo - informacyjnych
Osoba modyfikująca informację:
Katarzyna Matras
do góry